policia shqiptare ch ka shkruar në lidhje me vrasjen e një shqiptari nga policia greke. 08. Të gjithë u vranë nga policia 2001- 3 vrasje të kryera me armë zjarri nga policia 2002- 3 vrasje me armë zjarri nga policia 2003- 5 vrasje. Policia Rrugore ka shtuar prezencën e shërbimeve me uniformë në rrugë, por edhe të shërbimeve civile në patrullim, si dhe po monitoron me 4 dronë parakalimet e gabuara dhe me 6 radarë shpejtësinë tej normave të lejuara, me qëllim parandalimin e aksidenteve rrugore. /a. Policia e shtetit shqiptar ka arrestuar një 19-vjeçar nga Kosova pasi i njëjti pas një konflikti fizik i është gjetë edhe një armë zjarri. Kjo ngjarje u mbajt nga Federata e Chaplain e Shtetit të New York-ut. Tre makinat e,Policia,largon,vendngjarja,furgonat,PD-së,Elbasan Në atë moment policia ushtroi një kontroll ku në xhepin e njërit prej tyre u gjetën dhe sekuestruan 190 euro, ndërsa në shtëpinë e 21-vjeçarit tjetër u gjetën 2,800 euro, shkruajnë mediat fqinje. Forcat Ajrore Shqiptare u krijuan zyrtarisht më 24 prill 1951. Kjo është pamja që shihet sot në zemër të kryeqytetit ku janë rreshtuar dhjetëra makina  7 Nëntor 2016 Policia shqiptare, tashmë është me uniformat e reja. 04. Policia e Shtetit njofton sot për arrestimin e 5 shtetasve të dyshuar si autorë të  13 Nëntor 2017 Superaksioni i policisë italiane ku sipas mediave janë arrestuar 26 persona pasi akuzohen edhe për trafikim heroine është një operacion që ka  Reagon Policia e Shtetit pas lajmit në mediat greke se dy gomone me drogë të nisura nga Shqipëria kanë tentuar të futen në Turqi dhe ka pasur shkëmbim zjarri   Shërbimi Për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat · Interpol · Europol · Misioni PAMECA V · SCPA · Projekti Trivalent. Aksioni i policisë ndodhi një vit pasi autoritetet shqiptare ndaluan aktiviteteve të tilla. Share. You cannot post directly to this sub, although you can make your post appear here by posting to your country subreddit, and if your post has the potential to become a hot post in that country subreddit, then your post will also appear here. Kishte hyrë, kishte kontrolluar dhomat dhe kishte marrë sende si një shishe vodka, etj. b,i njohur me shkresen e tyre ,dt. Karabinierët Policia publikon listën e 8 kriminelëve më të kërkuar në Vlorë: Na ndihmoni t'i gjejmë. Policia e Durrësit e ka konsideruar si person me rrezikshmëri, pasi jo vetëm që ishte pjesë përbërëse e një klani kriminal në Durrës, por ai rezulton të jetë dënuar disa herë për akuzën e mbajtjes pa lejë të armëve dhe kundërshtimit të forcave të policisë. Policia thotë se Florenc Hoxha bashkë me të tjerë i bllokuan rrugën 36-vjeçarit, Bledar Goga në Vaqarr dhe e kërcënuan të dilte nga makina. Lajme. 97 shqiptarë janë vrarë ndër vite nga policia greke. com Një grup prej disa shqiptarësh, kanë dalur në rrugë në kryeqytetin e Maqedonisë Veriore, saktësisht në lagjen “Hasan Beg” të Shkupit, shkruan Gazeta Blic. 29-vjeçari, me qëllim fshehjen dhe shmangien nga kapja, ka ndryshuar disa herë … Policia turke vazhdon trajnimet për punonjësit e policisë shqiptare October 19, 2018 Policia Kombëtare e Republikës së Turqisë ka vazhduar kurset e trajnimit për punonjësit e Policisë së Shqipërisë në fusha të ndryshme, ku trajnimi i fundit POLICIA POPULLORE Armë e rëndësishme e forcave të MPB; organ ekzekutiv i armatosur i pushtetit popullor, që ka për detyrë të mbrojë rendin juridik socialist në RPS të Shqipërisë, të parandalojë veprat penale, të mbrojë shtetasit nga keqbërësit, të zbulojë krimet dhe autorët që i kanë kryer etj. Dyshja e njohur janë martuar, ndërkohë që Fjolla ka qenë në kërkim nga policia Fisnik Syla dhe Fjolla Morina Këngëtarja Fjolla Morina, e cila është në kërkim nga policia shqiptare, i ka dhënë fund beqarisë gjatë […] Këngëtarja Fjolla Morina, e cila është në kërkim nga policia shqiptare, i ka dhënë fund beqarisë gjatë kohës që ishte në arrati. Policia shqiptare ka dhënë detaje, lidhur me kapjen e një gomoneje me rreth 1,1 ton drogë në Itali, ku u arrestuan dy shqiptarët me inicialet Rr. Gati 80% e fuqisë punëtore të policisë, d Policia Shqiptare, si asnjëherë më parë, sot është e inkurajuar nga partnerët ndërkombëtarë, është në bashkëpunim të ngushtë me shumë institucione ligjzbatuese dhe ka standarte e kapacitete të mjaftueshme për realizuar mjeshtërisht metodat e hetimit si dhe disponon teknologjinë e informacionit e aplikon sistemet bashkëkohore përkatëse. al/shko/ . Shteti shqiptar bëri përpjekje […] Policia e Shtetit ka dhënë informacion zyrtar në lidhje me arrestimin e 29-vjeçarit shqiptar Endri Blliku (Elezi), i cili akuzohet si pjesë e aktit terrorist të Nisës më 2016-ën. Ne së bashku me partnerët tanë operojmë në të gjithë botën dhe përdorim cookies për statistika, personalizime dhe reklama. Deri tani nga MPB nu Policia e konfirmoi për FOX11 se familja dhe miqtë e saj besojnë se Adea ka vdekur. B. po qa dul si oshte kurv po ty edhe foten e nones tone mun me vnu po ty koke. Kanali Shtate. Një operacion masiv i policisë ka shkatërruar një bandë të rrezikshme në kryeqytetin grek, Athinë. 27. Në një deklaratë të FSHF-së, njoftohet se Policia shqiptare nuk e merr përsipër sigurinë e ndeshjes, e cila zhvillohet më 28 mars në stadiumin “Air Rama: Më 1997, policia shqiptare arrestoi Ramushin, Fehmiun dhe Xhevën Autori: Gazeta inFokus 07:48 | 21 May 2020 Për më tepër organet e rendit kanë dashur që heronjtë e Kosovës, Fehmi e Xhevë Lladrovcin dhe Ramush Haradinajn, pas arrestimit t’i dorëzojnë tek policia serbe. Njoftimi i policisë: Morinë, Kukës. everyday-admin. Share. Tre makinat e,Policia,largon,vendngjarja,furgonat,PD-së,Elbasan Policia e Shtetit ka njoftuar marrjen e masave për sigurimin e zgjedhjeve dhe për të garantuar një proces votimi të qetë për votuesit. Ndrevataj ka qenë i shpallur në kërkim që më 28 nëntor të vitit 2000 për veprat penale të vrasjes me paramendim si dhe për armëmbajtje pa leje. 8K Fans. Lajm i fundit - e fundit - politike - aktualitet - Shqipëria Ballkani Balkan balkans ballkan ballkani balkan shqiptaret shqiptarja gazeta shqiptare gsh. 15 Prill 2015 . Për këtë arsye rezultatet e punës së saj kundër drogës janë qesharake, sikurse kemi raportuar këtu, këtu dhe këtu. Policia shqiptare tha se situata me disa mesazhe që janë paraqitur ditët e fundit nëpër grupet e komunikimit Whatsapp, është serioze. Që nga viti 2004 online, filozofia dhe misioni ynë është që të ofrojmë një hapësirë me forume shqiptare me tema të larmishme për biseda e diskutime, për shkëmbim e shpërndarje lajmesh, informacionesh e diturie, si dhe për pyetje-përgjigje e kërkim e dhënie ndihme e këshillash. B, 69-vjeçar. 8 tonësh drogë, ishte pikërisht një shqiptar që jetonte prej 30 vitesh në Greqi. Burime nga grupi i hetimit pranë Departamentit të Krimit Kibernetik në polici pohojnë se bëhet fjalë për ‘hacker-a’ rusë, të cilët dërgojnë mesazhe në gjuhën shqipe, mesazhe që mësohet se janë përshtatur më anë […] Policia e Shtetit tregoi edhe njëherë besueshmëri, profesionalizëm dhe vendosmëri për të punuar përkrah partnerëve, me qëllim goditjen e krimit të organizuar (BalkanWeb) Policia shqiptare kap në doganën e Morinit me armë këngëtaren nga Kosova Fjolla Morina 19/09/2020 13:52 Burime për Top Channel bëjnë me dije se Policia Kufitare e Morinës ka ndaluar këngëtaren Fjolla Morina e cila tentojë të hyjë në Shqipëri duke mbajtur armë zjarri me vete. 81 votes, 43 comments. Kishte vozitur automjetin pa patentë shofer. Informacion i përgjithshëm rreth Pasaportës Biometrike Shqiptare - në Ambasada/Konsullata Shtetasit që aplikojnë në Ambasada/Konsullata Shqipëtare duhet të informohen mbi procedurat e aplikimit për dokumente biometrike (Letërnjftim dhe Pasaportë) në: https://ambasadaime. Shametaj shtoi se Policia shqiptare shihet si një faktor kryesor në krijimin e një ambienti të sigurt jo vetëm në vend, por edhe si një promotor i paqes dhe sigurisë në nivel ndërkombëtar. Politike. Gazeta “Corriere Della Sera” shkruan se Policia shqiptare ka arritur të gjejë pas disa orësh kërkim, çiftin e turistëve belgë që u “zhdukën” në malet e Himarës. Argjiro + · Droga s'ka të sosur, kapen 2  2 Gusht 2020 Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporëse Kosovës Meliza Haradinaj- Stublla njoftoi se autoritetet e Shqipërisë e liruan ish-luftëtarin e  Policia shqiptare nis me gjobat, për mosmbajtjen e maskave. net. Facebook Policia e Shtetit reagon në lidhje me situatën e krijuar dy pikat më të mëdha të kalimit kufitar midis Greqisë dhe Shqipërisë, duke theksuar se sistemi elektronik greke është bllokuar për shkaqe teknike jo vetëm në kufirin me por edhe me shtetet e tjera si me Maqedoninë, Turqinë dhe Bullgarinë. Administrata Doganore Shqiptare synon që krahas misionit të saj mbrojtës të kufijve, eleminimin e tr Misioni i Ministrisë së Punëve të Brendshme është të kujdeset për sundimin e ligjit dhe sigurinë publike në tërë territorin e Republikës së Kosovës. 2019 08 08. Por, sipas policisë shqiptare, ai është i dyshuar edhe për disa vrasje të tjera. P. Kronike. Ministria shqiptare e Punëve të  Policia shqiptare arreston kosovarin e shpallur në kërkim nga Zvicra. Prezantimi u bë të hënën pasdreke gjatë një ceremonie para ministrisë së Brendshme,  Edhe njëherë Policia e Shtetit gjen rastin të apelojë për të gjithë qytetarët që të zbatojnë në vijimësi çdo masë aktuale dhe masat shtesë që merren në varësi të  . e/ Këngëtarja e njohur shqiptare, Fjolla Morina, është arrestuar të shtunën në pikën kufitare në Morinë, së bashku me dy persona të tjerë që e shoqëronin gjatë udhëtimit. Modelja shqiptare, Oriola Marashi, ka përfunduar në duart e drejtësisë shqiptare, pasi është kapur me lëndë narkotike. Ajo ka folur me të shoqin në telefon në datën 12 gusht dhe që pas asaj telefonate nuk dihet më asgjë The Centre of Cinematography was established in 1945 as the Agency of Albanian Films (Agjencia Shqiptare e Filmave) and in 1947 it was transformed into the Albanian Cinematographical National Company (Ndërmarrje Shtetërore Kinematografike Shqiptare). Facebook. Nga veprimet, sipas Policisë ushqimet që kishte 36-vjeçari nuk do të […] Policia ka larguar furgonat PD-së pas ngjarjes së rëndë të ndodhur në Elbasan, ku mbeti i vdekur Pjerin Xhuvani dhe u plagosën 4 të tjerë. Personat e arrestuar janë: B. Policia shqiptare tha të premten se ka ndërmarrë një aksion për mbylljen e aktiviteteve të paligjshme të lojërave të fatit. Sigurohu qe policia lokale te ndjeke protokollet tona te A polícia angolana completa 45 anos num momento de tensão, devido ao caso Cafunfo e à repressão e morte de manifestantes. , 40 vjeç, banues në Tiranë dhe E. Nga veprimet, sipas Policisë ushqimet që kishte 36-vjeçari nuk do të […] Policia ka larguar furgonat PD-së pas ngjarjes së rëndë të ndodhur në Elbasan, ku mbeti i vdekur Pjerin Xhuvani dhe u plagosën 4 të tjerë. 2 janë kryer me armët e policisë 2004- 6 vrasje. Dyshimet edhe për këtë rast kishin të bënin me konfliktet për pazaret e drogës. Marrëdhëniet dhe raportet Turqi-Shqipëri janë shumë të mira, ne kemi bërë të mundur përforcimin e marrëdhënieve mes 2 vendeve tona, besoj fort se ne do të thellojmë më tepër bashkëpunimin. 5k members in the albania community. Raporti ditor i ngjarjeve, Policia e Shtetit, 21 prill 2021 By administrator / 21/04/2021 Strukturat e Policisë së Shtetit janë të angazhuara për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë. Në një njoftim për mediat, sqarohet se “nuk ka asnjë provë apo të dhënë që mjeti lundrues të jetë nisur nga toka shqiptare”. gov. Policia greke ka dhënë alarmin se një 27-vjeçare shqiptare është zhdukur pa lënë gjurmë. 3 weeks ago Pasi zbuloi se ka marrë propozimin më të bukur për martesë nga partneri i saj, Fisik Syla, në Maldive, këngëtarja i surprizoi sërish fansat. U. illyria. Policia shqiptare pret gjoba, Policia amerikane ndan maska…”, shprehet Ylli Dylgjeri në komentin bashkëngjitur fotografive në fjalë. Ai vazhdimisht e mohoi se kishte lidhje me ekzekutimin e Armando Beqirit, por hetimet dhe të dhënat e policisë zbuluan se vrasja ishte kryer nga ai. Zyrtarët policor Isak Përçuku dhe Dusan Popovic, i njoftuan nxënësit e klasës së 6-të, për rëndësinë e respektimit të rregullave në trafik, shenjat e trafikut dhe për kujdesin që duhet të tregojnë si… Policia zvicerane arrestoi të martën dy burra për lidhjet e tyre të mundshme me të dyshuarin kryesor për sulmin vdekjeprurës në Vjenë, ku mbetën të vrarë të paktën katër civilë, thanë autoritetet. Ata akuzohen per pjesmarrje në organizatë kriminale të trafikut të heroinës e kokainës në Policia u vu në ndjekje të tyre pasi u njoftua nga pronarët e banesës, të cilën kishin parë një maikinë të dyshimtë duke u larguar. Ekzekutim me “kafe në gojë”: më i kërkuari nga policia shqiptare humbet vëllain Date: 17 September, 2020 Shqipëria u trondit mëngjesin e kësaj të enjteje nga një tjetër krim me natyrë hakmarrëse. POLICIA PRANGOS SHPERNDARESIT SHQIPTARE TE DROGES NE ATHINE - News, Lajme - Kanali 8. Ativistas, juristas e jornalistas falam numa polícia partidarizada. org eshte qendra e rinise Shqiptare ne internet. Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, deklaratë për ngjarjen e djeshme në Elbasan; Kakavijë – Drejtori i Departamentit të Kufirit dhe Migracionit, inspektim në pikën e kalimit kufitar Policia shqiptare reagon për kamionin me mbi 2 ton kanabis: Nuk e dimë ku u ngarkua droga Pas publikimit në mediat malazeze të kapjes së një sasie rekord prej mbi 2 ton kanabis në një kamion me … Në kërkim nga policia shqiptare, Fjolla Morina bën lëvizjen e papritur March 14, 2021 March 14, 2021 elokuenttv Këngëtarja Fjolla Morina e cila prej disa ditësh ndodhet në Dubai së bashku me partnerin e saj, vijon të publikojë foto provokuese nga pushimet. Lajmi për ndalimin e modeles nga policia bëri bujë në media, ndërsa “BalkanWeb” ka siguruar njoftimin e policisë, ku konfirmohet dhe sqarohet ngjarja. Lidhur me historin e ceshtjeve te anarshise me pronat,te konfirmuara ne prani te ekspertve te krimit ekonomik berat /ende aktuale/me detyrojn te mos besoj te policia. Ata kishin dalë për ecje në malet e zonës, por nuk ishin kthyer më, raportojnë mediat shqiptare. adds image. Strukturat e Policisë, krahas përmbushjes së detyrave funksionale për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, vijojnë kontrollet në të gjithë vendin, për të monitoruar zbatimin e masave për parandalimin e përhapjes së COVID-19. Makina përfundon në arë, raportohet për të plagosur. Edhe pse është në kërkim nga policia shqiptare, Fjolla Morina, po e shijon në maksimum jetën. Mars 24, 2021. Ministria e Rendit Publik dhe Drejtoria e Përgjithshme e Policisë u krijuan në Prill 1991, dhe ligji i ri i Korrikut 1991 themeloi Policinë e Rendit Publik. Shpërndaje. Policia thotë se Florenc Hoxha bashkë me të tjerë i bllokuan rrugën 36-vjeçarit, Bledar Goga në Vaqarr dhe e kërcënuan të dilte nga makina. ‘Me eksperiencën që kam kaluar, policia shqiptare nuk ka pasur dijeni fare për operacionin. Tre të arrestuarit do të dalin para gjykatës të martën. 2018,nr. 2021 Ambasada e USA dhuron një sasi laptop-ë për Administratën Doganore. 2020) në bazë  Operacion i përbashkët ndërkombëtar kundër trafikut drogës, policia shqiptare jep detaje. /a. @kosovare1988 qysh smunet met hanger kur kurvat qihen :D. autor Aktualitet , Breaking News , Kronikë Janë riatdhesuar 31 shqiptarë shqiptarë, që kishin kërkuar azil në Francë. Policia shqiptare si “Hilfe Polizei” në shërbim të ish terroristes Rajavi 2020/10/18 08:10 Mbasditen e së premtes 1 tetor 2020 mësova për një përpjekje të dytë të segmenteve kuislinge të Policisë së Shtetit për të dëbuar z. Faqja Kryesore/Aktualitet/ Në kërkim nga policia shqiptare, Fjolla Morina publikon fotot provokuese nga pushimet në Dubai. Drejtori i Departamentit për Kufirin dhe Migracionin në Policinë e Shtetit, Drejtues i Lartë Eduart Merkaj ka qenë sot në Pikën Kufitare të Kakavijës për të inspektuar masat, teksa deklaroi se policia do të jetë në gatishmëri përgjatë gjithë kohës, gjatë periudhës së zgjedhjeve. Perditesimi i fundit Oct 16, 2020. Report TV ekskluzive, pamjet e 700 Policia shqiptare tregoi edhe një herë fytyrën, jo vetëm të drejtuesit të deridjeshëm, Sandër Lleshajt, siç ai deklaronte, por edhe të një shteti me identitet të nëpërkëmbur, fytyrën e kryeministrit Edi Rama dhe të Drejtorit të Përgjithshëm të saj, Ardi Veliu. com bluetooth radio rash bashkim hoxha sport news fair play Studio e Hapur te fundit minuta pas minute Koha për tu zgjuar Me zemër të hapur Shqiptarët për shqiptarët edi rama lulzim Policia e Shtetit ka dhënë informacion zyrtar në lidhje me arrestimin e 29-vjeçarit shqiptar Endri Blliku (Elezi), i cili akuzohet si pjesë e aktit terrorist të Nisës më 2016-ën. Ky kontrast nuk mund të ishte më i madh se sa dy Më pas Kim Mehmeti reagoi ashpër, duke thënë se policia shqiptare po sillet si policia e Sllobodan Millosheviçit. 29-vjeçari, me qëllim fshehjen dhe shmangien nga kapja, ka ndryshuar disa herë […] Policia shqiptare nuk lë 16 persona të rikthehen në Shqipëri, kalojnë natën mes borës dhe acarit April 4, 2020 Mbyllja e kufijve ka bërë që shumë shqiptarë të mbesin nëpër pikat kufitare për shkak të koronavirusit. Edhe gjatë ditës së djeshme, e hënë, 10 gusht 2020, në këtë qendër u organizua shpërndarja e ndihmave ushqimore për qytetarët. Policia e Shtetit është agjencia kombëtare e policisë dhe zbatimit të ligjit që vepron në të gjithë Republikën e Shqipërisë. Policia shqiptare nis me gjobat, për mosmbajtjen e maskave. 25 Tetor 2018 Policia e Shtetit ka finalizuar operacionin e përbashkët me Policinë italiane duke arrestuar në Tiranë një shtetas italian, i cili ishte i dënuar nga  24 Nëntor 2018 Ditën e djeshme, Albinfo. Ne faqen tone do te mund te gjeni muzik shqip, albachat, horoskop, lajmet e fundit si dhe shume argetim te ndryshem. Qafë Thanë, Dogana bllokon një sasi droge nëpërmjet skanimit, në tentativë për t'u trafikuar drejt Hollandës. Policia kap dy shqiptarë në Itali, nuk do e besoni ku e kishin futur drogwn. Zemra. C. Nga veprimet, sipas Policisë ushqimet që kishte 36-vjeçari nuk do të […] Policia ka larguar furgonat PD-së pas ngjarjes së rëndë të ndodhur në Elbasan, ku mbeti i vdekur Pjerin Xhuvani dhe u plagosën 4 të tjerë. 04. b. Policia shqiptare bëri sot të ditur se ka arrestuar në 30 ditët e fundit mbi 300 persona në vazhdim të Operacionit “Ndëshkimi i të Fortëve”. Në këto kushte ka reaguar qeveria e futbollit, që u kërkon institucioneve përkatëse të reagojnë urgjent për lirimin e hapësirave në perimetrin e stadiumit, për të shmangur anulimin e ndeshjes Policia shqiptare konfirmon zhdukjen e Davide Pecorelli-it në Shqipëri, partnerja denoncoi rastin, pistat e hetimit Ngjarja po trajtohet në bazë të dyshimeve se ka të bëjë me rrethana kriminale, për shkak të konflikteve për çështje biznesi që Pecorreli ka pasur në Itali. Ask, find, and simply explore things about Albania and Albanians in this subreddit! Policia arrestoi një 27 vjeçar, i cili dyshohet se qëlloi me armë zjarri në drejtim të një mjeti. Policia spanjolle rikuperoi stoli dhe sende të tjera me vlerë të cilat ishin grabitur nga një bandë shqiptarësh që vepronte në veri të Spanjës, nga Galicia në Katalonjë. al shqiptaria balkanweb balkanweb. Policia pretendon se ka gjetur prova në kodrat e liqenit, që lidhin të ndaluarin, si person i dyshuar për vrasjen. Shametaj shtoi se Policia shqiptare shihet si një faktor kryesor në krijimin e një ambienti të sigurt jo vetëm në vend, por edhe si një promotor i paqes dhe sigurisë në nivel ndërkombëtar. Ngjarja ka ndodhur mesditën e sotme, në Maminas, Policia ka arrestuar 10 protestues pjesëmarrës në protestên e ditës së premte për Liri dhe Drejtësi në Shkup, thotë për Gazetën Lajm organizatorit Blerim Ahmeti. Rënia e sistemit komunist dhe vendosja e pluralizmit politik pas vitit 1991 sollën ndryshime të rëndësishme në strukturën e Policisë shqiptare. TIRANA Policia e Shtetit ka dhënë versionin e saj për procedimin penal të ish-Policisë së Bashkisë së Tiranës, Florenc Hoxhës. adds image. Kjo më kujton vitet e Millosheviçit, kur na vrisnin dhe na fajësonin neve. c. Policia e Tiranës ka arrestuar sulmuesin që plagosi me thikë 5 persona në xhaminë “Dine Hoxha” në kryeqytet. 1. Kjo për shkak se gjatë orës policore, policia maqedone, thuhet se ka rrahur disa shqiptarë, dhe ka arrestuar tre persona, veprim i cili ka sjellur rebelimin e asaj lagje. Policia prezanton planin për zgjedhjet: Mbi 7500 efektivë në terren. Ata dyshohet se mund të jetë e lidhur me vjedhje të ndryshme në të gjithë vendin. 049 punonjës policie dhe ka garantuar 3. Policia i jep ndihmë një shtetasi nga Kosova i cili udhëtonte së bashku me familjen e tij për pushime në Shqipëri dhe gjatë rrugës nuk është ndjerë mirë nga ana shëndetësore dhe ka kërkuar ndihmën e Policisë. Tag: policia shqiptare. Policia ka kryer një vrasje Policia kunder mafias shqiptare! (Video) October 10, 2012. Policia shqiptare ka marrë masa të rrepta ditën e sotme në pikën kufitare të Kakavijës pasi priten të hyjnë mijëra grekë për të marrë pjesë në varrimin e Kostandinos Katsifas, i vrarë më 28 tetor në Bularat në një shkëmbim zjarri me policinë shqiptare. O qka i kisha ba kti idioti qe ban kshtu video per femrat shqiptare edhe femrat e&nbsp. Duket se kjo gjë nuk e ndalon këngëtaren të shijojë pushimet në Dubai. 03), ka mbajtur një ligjëratë për nxënësit e shkollës fillore të mesme të ulët ‘Faik Konica’, në Prishtinë. Policia shqiptare njofton se të riut i është gjetur arma e tipit “Zastava” dhe municion luftarak. LAJME - policia shqiptare arkivole expuls komisariat policia kriminale policia shqiptare droge OSBE Kri Gorasi: Iu luta policëve të më fusnin në komisariat, doja të kaloja një natë të këndshme! Mëngjesin e sotëm në media u shpërnda me shpejtësi lajmi se policia shqiptare ka ndaluar një veteran të UÇK, pas një fletë arresti lëshuar nga Serbia. Policia ka vënë nën pranga 4 vrasësit me pagesë të përfshirë në këtë vrasje kriminale, të cilët kanë planifikuar dhe në bashkëpunim kanë kryer vrasjen e shtetasit Behar Sofia. Autoritetet … Policia shqiptare tha të premten se ka ndërmarrë një aksion për mbylljen e aktiviteteve të paligjshme të lojërave të fatit. com është website më profesional dhe i pavarur me lajme nga Shqipëria dhe Ballkani. 9K Likes. Që prej ditës së enjte (15. 26 Shtator, 2020. Këngëtarja Fjolla Morina, e cila është në kërkim nga policia shqiptare, i ka dhënë fund beqarisë gjatë kohës që ishte në arrati. Policia e Shtetit reagon pas lajmit të kapjes së 33 migrantëve kurdë dhe irakienë në zonën e Salentos, Itali. Policia rrit forcat në pikat kufitare, drejtori Merkaj nga Kakavija: Përforcim të masave në kufirin e gjelbër 2021-04-23 - TIRANA Policia e Shtetit ka dhënë versionin e saj për procedimin penal të ish-Policisë së Bashkisë së Tiranës, Florenc Hoxhës. At that time all the movie theatres were nationalised, so the company was in charge of both movie production and management of theatres. info. BENI LIKE DHE FOLLOW😷😷 Watch the latest video from RENEA (@policia_shqiptare). Kjo është pamja që shihet sot në zemër të kryeqytetit ku janë rreshtuar dhjetëra makina  Përkthyen në shqip Sokol Bega, Etleva Pushi, Enrieta Hasanaj Policia do të përforcojë ligjshmërinë e shtetit nëse demonstron në punën e përditshme se. Nga Kakavija se deri tani kanë hyrë nga kjo pikë doganore […] Welcome to /r/WorldGlance, a subreddit where you can see all the hot posts from every country in the World. Policia njofton se ka shpallur në kërkim edhe bashkëpunëtorin e tij. Ai deklaroi se do ketë përforcim të masave në kufirin e […] Udhëtonin me një makinë Opel të ngarkuar me kokainë, plot 30 kile, të ndara në 28 “bukë”. 04. E ndihmuar dhe nga një helikopter dhe qen nuhatës policia belge mundi të arrestojë tre shqiptarë, teksa kanë shpallur në kërkim një person të katërt. alias E. 👽 SHQIPGaming Facebook: https://goo. Viber. Me anë të një deklarate, Policia e Shtetit thotë se  26 Shkurt 2010 Pëllumb Ndrevataj, 30 vjec, akuzohet nga policia shqiptare për Por, sipas policisë shqiptare, ai është i dyshuar edhe për disa vrasje të tjera. Ishte trafikuar. Me i turpshem mbetet hetimi nga sh. Këngëtarja e njohur Fjolla Morina vazhdon të jetë në kërkim nga policia shqiptare. gl/I5OwA8 Instagram: http://goo. 2020) në The Albanian State Police (Albanian: Policia e Shtetit) is the national police and law enforcement agency which operates throughout the Republic of Albania. Sandër Lleshaj: Mund t’ju them me përgjegjësi të plotë se policia shqiptare është ndër policitë më të përmbajtura në kontinent, sa i përket menaxhimit të protestave dhe dhunës. 429 aktivitete elektorale të zhvilluara gjatë fushatës edhe pse në kushtet e kufizimeve për shkak të pandemisë së COVID-19. Referuar informacionit të policisë, Antonia Nikolla nga zona e Heraklion, Kretë, ka patur kontaktin e fundit me bashkëshortin e saj. Ai hyri nga një dritare e katit të parë, e cila kishte qenë e hapur. RENEA (@policia_shqiptare) has created a short video on TikTok with music See Nobody. Mond Çekiçi anëtar i bandës së Durrësit, është vrarë mëngjesin e sotëm më armë zjarri mbrapa drejtorisë Arsimore në Durrës, brenda makinës së tij. 11. POLICIA SHQIPTARE PERFORCON MASAT - News, Lajme - Kanali 7. View All Result. “Falë reagimit profesional dhe të menjëhershëm të shërbimeve të Policisë është bërë i mundur neutralizimi dhe prangosja e autorit të dyshuar, shtetasi Rudolf Nikolli 34 vjeç, i cili u shoqërua në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë, për veprime të Çdo javë, policia raporton shumë grabitje në rajon. Morina ndodhet prej ditësh në këtë qytet, ku nuk nguron të publikojë ditët e bukura të relaksit. David Olivencia. Pas një heshtjeje tepër të gjatë në skenën shqiptare për shkak të një skandali të ndodhur në zonen e ish bllokut, ku u përfshi edhe ish i fejuari i saj Ervin Mata , Elvana u rikthye si aktore kryesore në një film të Ermal Mamaqit i quajtur Denada Nerjaku është 30-vjeçarja me origjinë shqiptare, e cila u përfshi në një aksident të rëndë me pasojë vdekjen në Itali. Ai ka publikuar një shkrim në faqen e tij në Facebook ku ngjarjet e shqiptarëve të vrarë në Greqi nga forcat policore. Në njoftimin e policisë thuhet se shtetasi kosovar U. Një 25-vjeçar nga Istogu është arrestuar në Morinë nga policia shqiptare pasi i njëjti është kapur me armë zjarri. Sipas policisë shqiptare operacioni është zhvilluar në bashkëpunim me Guadia di Finanza. Reagimi i policisë, erdhi pasi kishin kapur një shqiptar, i cili kultivonte 70 rrënjë kanabisi në një shtëpi. Pëllumb Ndrevataj, 30 vjec, akuzohet nga policia shqiptare për kryerjen e 4 vrasjeve. Sipas njoftimit deri në datën 22. Historiku; Drejtor i përgjithshëm i Policisë së Kosovës; Zëvendësdrejtorët e Policia ndërkohë ka dhënë detaje zyrtare, duke thënë se fjala është për shtetasin me inicialet R. Çdo vit me dhjetëra qytetarë grekë mblidhen në Këlcyrë për të përkujtuar Festën Kombëtare të Greqisë. Ajo po drejtonte automjetin kur u përplas ballë për ballë me një kamion… -Vdiq nje grua dhe ne parajse qe shkoj ju lut zotit ta risillte prap ne jete dhe zoti i dha 15 vjet jete. Perditesimi i fundit Oct 16, 2020. 1796 prot- RENEA (@policia_shqiptare) on TikTok | 9. Gazeta Panorama Online, botim i Panorama Group, gazeta më e madhe në Shqipëri, lajmet e fundit, lajm i fundit, lajme në çdo kohë, e përditshme e pavarur, Gazeta Panorama është gazetë e përditshme në gjuhën shqipe, botohet në Tiranë, Shqipëri. Dasmat, fejesat Policia e Shtetit shpreh keqardhje për dizinformimin e bërë përmes mediave të pranishme, nga një sërë individësh lidhur me operacionin e zbrazjes së godinës së Teatrit Kombëtar nga njerëzit, për të garantuar procesin e prishjes së asaj godine, sipas kërkesës së autoriteteve vendore të Bashkisë Tiranë. Mësohet se ekzekutorët e tij kanë qenë të veshur me veshje ushtarake, ndërsa policia njofton se në Sukth është gjetur duke u djegur një mjet tip “Benz”, me targa të vjedhura, […] RINAS/ Riatdhesohen 31 shtetas shqiptarë policia: Zero shans për azil 17 September, 2019 bora. gl/mKGHfz Subscribe ketu: https://goo. Sepse policia shqiptare ka humbur edhe atë pak besim të Ndeshja Shqipëri – Angli e vlefshme për kualifikimet, për Kupën e Botës vihet në dyshim për t’u siguruar nga Policia shqiptare, njofton Federata shqiptare, shkruan Zeri. Pas verifikimeve, policia zbuloi se i njëjti person ishte arrestuar edhe në Londër sërish brenda […] Policia pretendoi sot në një konferencë për shtyp se ai kishte pasur lidhje me botën e krimit. Karabinierët e bërthamës së lëvizshme të Milanos kanë arrestuar një burë dhe një grua, të dy shqiptarë dhe të mosh 37 vjeç, me banim në zonën e Comos. Policia shqiptare dhe italiane në ndjekje të gomones, dy persona në bord - News, Lajme - Vizion Plus. Siç njoftim policia e shtetit në Facebook, i njëjti ishte në kërkim edhe në Kosovë […] Policia e Shtetit Ndëshkohen me masë administrative 813 shtetas, për moszbatimin e masave anticovid. Dyshja e njohur janë martuar, ndërkohë që Fjolla ka qenë në kërkim nga policia. Sipas njoftimit deri në datën 22. 2020, rreth orës 12:30, dyshohet se është vetëhedhur nga lartësia e një spitali shtetasi R. Mediat spanjolle raportojnë se Policia fajëson bandë në fjalë për të paktën 8 gra www. Lexuar 6714Vlerësohet arrestimi në një operacion të përbashkët me forcat amerikane dhe gjermane që çoi në arrestimin e 57 personave dhe hetimet speciale që shkatërruar 47 grupe kriminale. Lazarat-policia shqiptare. Policia Kufitare e Shqipërisë ka goditur një tjetër rast të Pjesë edhe policia shqiptare/ Aksion global kundër trafikimit të armëve me porosi postare, sekuestrohen armë e municione 07/12/2020 12:22 Mbi 42. Aksioni i policisë ndodhi një vit pasi autoritetet shqiptare ndaluan aktiviteteve të tilla. Ceremonia do të zhvillohet në varrezat e ushtarëve grek në grykën e Këlcyrës. Kur erdhi policia, disponimi ndryshoi – është dashur të mobilizohen disa shërbime të urgjencës nga i gjithë Saarlandi për të mbështetur policinë! Reklame Dëshmitarët e thirrën policinë gjermane rreth orës 18:30. Arrestimi i tyre ishte i rastësishëm, kur makina e karabinierëve […] “Jam shumë i lumtur që takohemi me ju së bashku, ju përgëzoj dhe për muajin e Ramazanit dhe shpresoj që ky muaj të sjell bereqet. 4:26. Policia Financiare Italiane ka sekuestruar 6 milionë euro pasuri te 4 shtetasve shqiptarë në Torino. KTLA raportoi se ai dhe Adea ishin takuar në një shkollë aktrimi. Mbyllet në një mënyrë aspak dinjitoze misioni i 30 mjekëve dhe infermierëve shqiptarë që shkuan të ndihmonin në spitalet e Lombardisë për shkak të emergjencës së koronavirusit. Delegacioni i Policisë shqiptare, zhvilloi disa takime të rëndësishme. 15 Shkurt 2021 Shametaj shtoi se Policia shqiptare shihet si një faktor kryesor në krijimin e një ambienti të sigurt jo vetëm në vend, por edhe si një promotor i  Nuk ka rezultate. Të gjitha materialet e portalit janë të mbrojtura me të drejtat autoriale. Dr. Mund të gjeni sa të doni raste nga policitë e vendeve më demokratike të botës, nuk po shkoj në Amerikë, po them në Itali, Francë, Gjermani ku Policia e Sheffield-it në Britaninë e Madhe ka shprehur shqetësimin në lidhje me përfshirjen e shqiptarëve në kultivimin e kanabisit në vend. al gazetashqiptare. “Viti 2010… 03/02/2011 No Comment Read More Federata Shqiptare e Futbollit e ka marrë një shkresë nga Policia e Tiranës, ku shkruhet se nuk merr përsipër mbarëvajtjen e ndeshjes. Droga s'ka të sosur, kapen 2 ton hashash në Itali. Policia shqiptare dhe greke godasin një rast të trafikut të drogës 13:59 19/10/2018. TIRANA Policia e Shtetit ka dhënë versionin e saj për procedimin penal të ish-Policisë së Bashkisë së Tiranës, Florenc Hoxhës. Federata Shqiptare e Futbollit e ka marrë një shkresë nga Policia e Tiranës, ku shkruhet se nuk merr përsipër mbarëvajtjen e ndeshjes. Në këto kushte ka reaguar qeveria e futbollit, që u kërkon institucioneve përkatëse të reagojnë urgjent për lirimin e hapësirave në perimetrin e stadiumit, për të shmangur anulimin e ndeshjes, që do të kishte pasoja të rënda në imazhin e vendit. Ndalimi i tij nga policia shqiptare është bërë për shkak të një kërkese të Serbisë përmes Interpolit. Burrat 18 vjeç dhe 24 vjeç, të arrestuar në qytetin Ëinterthur rreth 10 kilometra nga Cyrihu, janë s Janë të njohura bashkëpunimet mes Qendrës Kulturore Islame Shqiptare në Staten Island dhe Policisë së New York-ut. Elezi, i cili u arrestua në Sparanise, në provincën e Caserta-s në shtetin italian. Forca Ajrore përbëhet nga Komanda dhe Shtabi i FAj, Baza Ajrore Farkë, Baza Ajrore Kuçovë, Qendra e Vëzhgimit Ajror, Shërbimi Meteorologjik Ushtarak dhe Kompania e Mbështetjes e FAj. Që prej ditës së enjte (15. Skemat sesi korruptohet policia shqiptare. Policia Kufitare e Morinës, në bashkëpunim me Interpol Tirana, Interpol  4 Dhjetor 2019 Një paradë e Range Rover në Sheshin "Nënë Tereza". 44 vjeç. 049 punonjës policie dhe ka garantuar 3. Sipas kryetarit të Veteranëve të Luftës së UÇK-së Hysni Gucati, deklaroi sot se një veteran i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, ishte ndaluar nga Shqipëria në bazë të një urdhër-arresti të lëshuar në Interpol nga Një 23-vjeçar i arrestuar në Greqi i është dorëzuar autoriteteve shqiptare sot në mesditë i dyshuar si autor i vrasjes së Behar Sofisë. 04 Janar Përplasje mes banorëve dhe policisë shqiptare qysh në orët e para të mëngjesit. | @d3no2 #fyp #Albania #police #Renea Ministria e Punëve të BrendshmePolicia Shqiptare About Press Copyright Contact us Creators Advertise Developers Terms Privacy Policy & Safety How YouTube works Test new features Press Copyright Contact us Creators Shqiptarja. “Policia Shqiptare dhe ajo Kosovare në ndihmë të qytetarëve në nevojë. Policia shqiptare raporton: Baxheri u plagos me thikë dhe u godit me shkopinj bejzbolli më 18 Gusht pas një konflikti në qendër të Sarandës pas një prite nga tre persona. Email. “10. Policia shqiptare e konfirmon vdekjen e katër kosovarëve në aksidentin në “Rrugën e Kombit”, i pesti në gjendje të rëndë 14/01/2021 | 19:16 Një aksident i rëndë komunikacioni ka ndodhur në “Rrugën e Kombit”, ku kanë ,mbetur të vdekur katër anëtarë të një familjeje nga Kosova, shkruan Reporteri. Qendra për Mbrojtjen e të Drejtave të Fëmijëve (CRCA) dhe Shtëpia e të Drejtave të Njeriut në Shqipëri (HRH), shprehen shumë të shqetësua. Ndalimi i veteranit të UÇK nga policia shqiptare, irritohet Pjerin Ndreu: Turp, të hetohen e penalizohen përgjegjësit E Diel 2 Gusht 2020, 22:54 Gazeta Shqip Kreu i Bashkisë së Lezhës, Pjerin Ndreu, është shprehur i irrituar nga fakti që sot një veteran i UÇK-së u ndalua nga policia shqiptare me urdhër arrest serb. Ahmeti thotë se ata janë dërguar në stacionin policor në Autokomandë. Qarkullonte me armë zjarri në drejtim të Kosovës, por vihet në pranga nga Policia Kufitare … Policia e Shtetit nuk garanton sigurinë për ndeshjen Shqipëri-Angli. Shumat e parave u sekuestruan të gjitha sepse konsiderohen të ardhura nga trafiku i drogës. 16 Nëntor 2018 Nëpërmjet mekanizimit të këshillit të përbashkët dhe të njoftimit të informacioneve, ambasada kineze dhe policia shqiptare kanë kryer me  4 Dhjetor 2019 Një paradë e Range Rover në Sheshin "Nënë Tereza". Kjo për shkak se gjatë orës policore, policia maqedone, thuhet se ka rrahur disa shqiptarë, dhe ka arrestuar tre persona, veprim i cili ka sjellur rebelimin e asaj lagje. Arrestohen dy policë, pjesë e bandës kriminale që drejtohej nga shqiptari Policia e Shtetit ka njoftuar marrjen e masave për sigurimin e zgjedhjeve dhe për të garantuar një proces votimi të qetë për votuesit. 10. Përmes një deklarate me tone pozitive mbi punën e kryer nga pala shqiptare, policia shprehet se ka ndihmuar palën greke në identifikimin e disa prej shqiptarëve të përfshirë në trafik, teksa koka e organizatës që transportoi një sasi prej 1. Elezi, i cili u arrestua në Sparanise, në provincën e Caserta-s në shtetin italian. policia përkthimet policia shtoj . By njishi On Aug 2, 2020. Chris Spotz, 33 vjeç, që gjithashtu ishte një aktor ambicioz, ishte në lidhje me Adean. Historia e policisë shqiptare Redakto Krijimi i Policisë shqiptare lidhet me shpalljen e Pavarësisë dhe krijimin e shtetit shqiptar ( 1912 ) kur më 13 janar 1913 , Qeveria e Përkohshme e Vlorës , mori vendimin për krijimin e Forcave të Rendit . Federata Shqiptare e Futbollit e ka marrë një shkresë nga Policia e Tiranës, ku shkruhet se nuk merr përsipër mbarëvajtjen e ndeshjes. 824 Less than a minute. “Në bazë të informatave preliminare, Ministri i Mbrojtjes i qeverisë Kurti, gjatë ngjarjeve të marsit 2004 si shërbyes në Kosovë në uniformë norvegjeze si shef i përkthyesve ka maltretuar dy të rinjë shqiptarë në kishën serbe të ndërtuar në vitin 1994, duke ju dhënë edhe shampon me pi! 2-3 javë pas ngjarjes ka ikur në Norvegji!”, ka shkruar ai. Në të njëjtën periudhë, policia shqiptare është mjaftuar vetëm me kontrolle të rastësishme makinash në rrugë dhe bagazhesh në pikat e kalimit të kufirit. Pavarësisht problemeve me drejtësinë, Morina ka gjetur sërish mundësinë për të zyrtarizuar dashurinë e saj me Fisnik Sylën. Unifromat […] policia në italisht shqip - italisht fjalor. Drejtori i Bashkëpunimit dhe Koordinimit Ndërkombëtar Drejtues Andi Likaj dhe Ardi Veliu, morën pjesë në në punimet e Asamblesë së Përgjithshme të Interpolit në Dubai. VizionPlusAlbania. (Kosova Sot Online) Policia italiane është duke hetuar 11 persona, mes tyre 2 shqiptarë, pasi kanë kërcënuar Presidentin e vendit, Sergio Mattarella. Më tej, policia sqaron se gjithashtu, nuk ka asnjë komunikatë apo deklarim zyrtar […] Policia e Kosovës sot (12. a/ Policia shqiptare ka ndaluar ish luftëtarin e UÇK-se Murtez Kastratin pas kerkeses se Serbise nepermjet Interpol. Historia e policisë shqiptare [ Redakto | Redakto nëpërmjet kodit ] Krijimi i Policisë shqiptare lidhet me shpalljen e Pavarësisë dhe krijimin e shtetit shqiptar ( 1912 ) kur më 13 janar 1913 , Qeveria e Përkohshme e Vlorës , mori vendimin për krijimin e Forcave të Rendit . 1,506 likes. Burimet thonë se i riu dyshohet të jetë autor i ngjarjes të rëndë të ndodhur në qendër të Tiranës, pak ditë më parë. 2 ditë më parë Qindra dokumente janë adresuar në Lëvizjen Vatra nga qytetarët e Preshevës, të cilat dëshmojnë format më brutale të marrjes së shtetësisë  Policia e Tiranës është vënë në kërkim të një zonje e cila akuzohet për mashtrim. Aktualitet Flash ShowBiz Te Fundit Te Gjitha Policia e Shtetit ka arrestuar, në bashkëpunim me policinë italiane, të 2 personave të shpallur në kërkim nga Italia. Nëse mbërritja e tyre në vendin fqinj u prit me mjaft entuziazëm, në largim ata janë ndëshkuar me gjoba deri në 500 euro secili nga policia italiane. Sipas mediave italiane, akuzat e ngritura janë ‘ofendim të nderit dhe prestigjit Një grup prej disa shqiptarësh, kanë dalur në rrugë në kryeqytetin e Maqedonisë Veriore, saktësisht në lagjen “Hasan Beg” të Shkupit. Nga këta, 60 i ka vrarë policia si dhe rojet kufitare, ndërsa pjesa tjetër nga vendasit 2000- 9 vrasje me armë zjarri. I. 2021 policia ka angazhuar 8. Twitter. Copyright © 2021 Policia e Shtetit. Ballkani Policia shqiptare forcon kontrollin në kufirin shqiptaro-grek. Homologët e dy policive të jugut të Shqipërisë e Greqisë së veriut janë takuar për të kordinuar veprimet në Sot është Festa Kombëtare e Greqisë dhe për të parandaluar ndonjë incident të mundshëm policia shqiptare ka ngritur postblloqe në urën e Leklit në Këlcyrë. Forcat Ajrore Shqiptare janë një nga tre armët e Forcave të Armatosura Shqiptare. Kjo është bërë e ditur nëpërmjet një shkrese drejtuar nga drejtori i Policisë së Tiranës, Rebani Jaupi drejtuar Federatës Shqiptare të Futbollit, duke i dhënë edhe arsyet e këtij vendimi. Përqasje Italo Shqiptare është revistë elektronike themeluar nga gazetari Artur Nura, e cila përveç lajmeve dhe artikujve mbi realitetin shumë dimensional të marrëdhënieve Itali-Shqipëri, boton kryesisht reagimet e qytetarëve ndaj lajmit zyrtar, politik dhe mediatik shqiptar! Ende nuk dihet se pse policia nuk ka dhënë informacione në lidhje me këtë ndalim. Ballina; Për ne. Duke iu referuar mediave greke, mësohet se banda e drejtuar nga shqiptarët gjatë 10 viteve të fundit, mban përgjegjësinë […] E ndihmuar dhe nga një helikopter dhe qen nuhatës policia belge mundi të arrestojë tre shqiptarë, teksa kanë shpallur në kërkim një person të katërt. Policia shqiptare sekuestron 67 mijë e 850 paund në aeroport. 04. Në kuadër të këtij operacioni janë arrestuar 27 shtetas shqiptarë, 1 bullgar dhe 1 gjeorgjian, 1 grek dhe 1 banor i Bangladeshit. Facebook Twitter Skype Messenger Messenger WhatsApp Telegram Viber Share via Email Këngëtarja shqiptare Elvana Gjata, është vajza më e komentuar e showbizzit si për jetën e saj intime por edhe për atë profesionale. 10. Ajo nuk është identifikuar plotësisht, por referohet nga policia si zonja L. Shqipëria po përballet me klime të egër nga Covid-19. Shqipëri. Angjelin Stërkaj u arrestua tre ditë pas vrasjes së Armando Beqirit. Shqipëri. POLICIA SHQIPTARE. 0 105. gl/FSYP3o----- Dogana e Kapshtices dhe Policia Kufitare e Korçes goditi sot ne oret e paradites një tjeter rast të tentatives per trafik ndërkombëtar të lëndëve narkotike. 0:40. polizia noun feminine. 25 Mars 2021 Policia e Shtetit shqiptarë nuk kishte ofruar sigurinë maksimale për Policia e Shtetit ka marrë të gjitha masat për garantimin e rendit dhe  Policia shqiptare në kërkim pas shtatë personave nga protestat e mbrëndshme, mes të cilëve edhe reperi i njohur, Stresi. . 000 euro po e do kokën”, super operacioni i policisë shqiptare dhe greke. Arsyeja e kësaj ndalese nga autoritet duket të ketë qenë një kontroll rutinor nga Dogana, të cilët kanë gjetur në veturën e këngëtares një armë zjarri me 23 … Nuhu gjatë bisedës në studio hodhi poshtë pretendimin e policisë shqiptare se kishte bashkëpunim me homologët ndërkombëtare, se kishte një proces bashkëpunimi që nga viti 2018. A. a ne m. news image. Lufta anti-drogë, BE: Policia shqiptare më e mira në Ballkan. “Më ka shqetësuar orvatja për të fajësuar për vrasjen viktimën dhe jo autorët. Në mënyrë të shpejtë dhe të verifikuar me disa burime ju do të gjeni lajme nga politika e vendit dhe e rajonit, informacione ekonomike, dokumente dhe dossier, intervista dhe lajme ekskluzive nga bota kulturore, të shkruara nga gazetarët më të përzgjedhur. 01. , 27 vjeç, banues në Laç. A 30 vjeç dhe A. Kaos para ndeshjes me Anglinë, e parashikuar për t’u zhvilluar me 28 mars, në “Air Albania”. Duke përdorur shërbimet e Gjirafa ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Government Organization Policia është organ ekzekutiv i një shteti. Policia e kosovës Policija Kosova / Kosovo Police. Pavarësisht problemeve me drejtësinë, Morina ka gjetur sërish mundësinë për të zyrtarizuar dashurinë e saj me Fisnik Sylën. Policia shqiptare nuk konfirmon se mbi kë kanë rënë dyshimet apo nëse është ndaluar kush dhe po merret në pyetje, por çdo detaj që policia jonë do të zbulojë mbi personat e përfshirë do t’i delegohen palës kosovare. Kronike. Shpërndaje. a/r. Policia e Shtetit iu bën thirrje të gjithë drejtuesve të subjekteve zgjedhore dhe komunitetit që për çdo qëndrim e sjellje jo korrekte dhe jo ligjore të kryera nga punonjësit e policisë, ti denoncojnë ato menjëherë, duke ju garantuar trajtimin dhe marrjen e masave të rrepta ndaj punonjësve të policisë përgjegjës. The collapse of the Communist system and the establishment of political pluralism post-1991 brought important changes to the structure of the Albanian Police. Dy shembuj nga javët e fundit, janë kur një i huaj hyri në qendër të qytetit të Augsburgut në një shtëpi private. , 69 vjeç, i cili ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve. 2021 policia ka angazhuar 8. Google+. Policia e Tiranës ka zbardhur vrasjen e 66-vjeçarit, Behar Sofia, të ndodhur më 25 shkurt, në qendër të Tiranës, pranë “Piramidës”. Kush është 33-vjeçari i arrestuar nga Peqini. Gazeta Blic … Gazeta Shqiptare. “Më datë 10. Gjatë sekuestrimit janë gjetur grumbuj para të thata të fshehura në kuti kartoni, në kavanoz e në veshje. Sipas burimeve të sigurta sot nga policia shqiptare është ndaluar Murtez Kastrati nga Lipjani ish luftëtar i UÇK. Policia thotë se Florenc Hoxha bashkë me të tjerë i bllokuan rrugën 36-vjeçarit, Bledar Goga në Vaqarr dhe e kërcënuan të dilte nga makina. Por Edmond Koçi ose siç njihet ndryshe “Mond Çekiçi”, nuk është një emër i panjohur. Tre makinat e,Policia,largon,vendngjarja,furgonat,PD-së,Elbasan Policia është organ ekzekutiv i një shteti. Policimi në komunitet. Policia e Shtetit u angazhua me seriozitet dhe profesionalizëm duke kryer një sërë verimesh hetimore dhe gjithë informacioni i grumbulluar iu vu në dispozicion kolegëve të Derbyshire Police. 000 ambiente doganore u kontrolluan dhe qindra armë u sekuestruan si pjesë e një operacioni të përbashkët që synonte trafikimin e armëve të zjarrit në vendet e BE-së përmes shërbimeve Policia shqiptare, merr pjesë në Asamblenë e Përgjithshme të Interpolit në Dubai. WhatsApp. Ato mund të kopjohen, modifikohen, dhe ripublikohen vetëm  I kërkuar nga drejtësia turke për terrorizëm shtetasi turk Muhamed Yasir Ajdomush (Muhammed Yasir Aydoğmuş) është kapur në portin e Durrësit ndërsa ka  policia shqiptare. adhurojnë si … engjëll: Policia në Indonezi ka konfiskuar një&nbsp. 429 aktivitete elektorale të zhvilluara gjatë fushatës edhe pse në kushtet e kufizimeve për shkak të pandemisë së COVID-19. -Ajo shkoj beri operacion plastik dhe u be si vajze e re se donte me shiju jeten. Kështu shkruan gazetari shqiptar Shpëtim Zinxhiria që jeton në Greqi. Këta janë 8 personat në kërkim me rrezikshmëri shumë të lartë në qarkun e Vlorës, të dënuar me burgim të përjetshem dhe me 25 vjet burg. policia shqiptare


Policia shqiptare
-provisioning-sm465-nettopologysuite-z490-baby">
Policia shqiptare